Erdélyi Szervezetek

gyűjtőoldala

Naptár

H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

ERDÉLYT TÁMOGATÓ SZERVEZETEK TANÁCSKOZÁSA, 2014.01.13.

EMLÉKEZTETŐ
A találkozón 14 személy vett részt és 8 szervezet képviseltette magát a jelenléti ívet csatoljuk.
A fő napirendi pontok:
- Erdélyt támogató szervezetek és az Országgyűlés Nemzeti Összetartozás Bizottsága közti hatékony együttműködés lehetőségei.
- Fejlemények Székelyföld autonómiájának kérdéskörében.
- A tervezett, ez évi programok ismertetése, egyeztetése, közös szervezési lehetőségek megbeszélése.
- Egyéb

 Tekintettel az országgyűlési választások közeledtére szükségesnek tartottuk, hogy az eddigi találkozók alkalmával kialakított, majd a Nemzeti Összetartozás Bizottsága, valamint a NÖB Autonómia Albizottságával létrejött találkozók alkalmával megerősített egységesen támogatott kérdéseket mielőbb a NÖB tudomására hozzuk kérve a további együttműködés lehetőségét. A levél elkészült (csatolva) és időközben a válasz is megérkezett (csatolva).

A Székely Nemzeti Tanács (SZNT) március 10-én ismét megszervezi a marosvásárhelyi székely vértanúk emlékművénél a Székely szabadság napját, ami újabb állomása lesz a Székelyföld autonómiájáért való küzdelemnek. Ezzel párhuzamosan Székelyföldért Társaság a Hősök terén tartja megemlékezését. Jó lenne, ha minél több szervezet bekapcsolódna a szervezésbe.
Közöljük György-Mózes Árpád elnök felhívását: ”Biztatom mindazokat, akik nem tudnak feljönni Budapestre, hogy saját településükön szervezzék meg ezt a megemlékezést. Azon civil szervezeteket (és remélem nagy létszámban lesznek), akik csatlakozni szeretnének a szervezéshez, arra kérem, hogy jelentkezzenek. Azt szeretnénk, ha minden erdélyi, székely egyesület, kör, civil szervezet magáénak érezné ezt a rendezvényt, szívesen látnánk részükről pl. fellépőket (tánccsoport, énekkar, fúvósok, stb.) a megemlékezésen. Ha az idő megengedi, akkor tervezzük, hogy kék-sárga színű műanyag poharakba elhelyezett mécsesekkel kirakunk egy hatalmas székely zászlót, minden résztvevőt arra biztatunk, hogy hozzon magával egy mécsest, amivel hozzájárulhat ehhez a kezdeményezéshez és magáénak érezheti ezt a székely zászlót. Mi ezzel tiltakozzunk a székely jelképek üldözése ellen!
Kérlek jelezzétek, ha valamivel hozzá tudtok járulni a rendezvényhez. A biztosításhoz lesz szükségünk emberekre, a zászló kirakására önkéntesekre, jó lenne, ha a székely zászlót körülálló tömegben lennének székely, erdélyi énekkarok, hogy a jó hangulatot fenntartsák a közös énekléskor.”

Az előző találkozón volt egy olyan javaslat, hogy legyen a madéfalvi eseményekről a civil szervezeteknek egy közös, nagyszabású megemlékezése Budapesten, aminek feltételezhetően megfelelő hírértéke is lesz. Ennek részben konferencia jellege miatt is, mint megfelelő helyszín jött szóba a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum, ahol esetleg örömmel fogadnának egy ilyen kezdeményezést és ahol a témát alaposan ismerő előadók is lehetnek. Az intézménnyel Éhn József vette fel a kapcsolatot, a levélben érkezett választ csatoljuk. E szerint az elképzelés ott nem valósítható meg. Újabb helyszínként a Reménység Szigete merült fel, ahol május elején, immár hagyományosan, megrendezésre kerül a Magyarországon Élő Erdélyiek Találkozója. A továbbiakban szükség lesz a lehetőségek megvitatására, megbeszélésére.
Február 22-23-án fontos rendezvényre kerül sor Debrecenben az Erdélyt Járók Közhasznú Egyesülete szervezésében Civilek Erdélyért Határok Nélkül címmel. Ennek tudatában az a döntés született, hogy az Erdélyt támogató szervezetek februári találkozója ott kerüljön sor. Ez kiváló alkalom a kapcsolatteremtésre a magyarországi és az Erdélyből érkezett civil szervezetek számára is. A tanácskozás 23-án 12 órakor kezdődik, amit 14.10 órakor a szervezetek képviselőinek nyilvános kerekasztal beszélgetése követ. Előző nap, 22-én 15.50 – 17.30 között korlátozott mértékben, lehetőség van az egyesületek, alapítványok bemutatkozására is.
Csíki András az EJKE elnöke, részvétellel kapcsolatban a következőkre hívja fel a figyelmet:
„A magyarországi szervezeteknek az utazásról, szállásról és étkezésről maguknak kell gondoskodni. A rendezvény volumenéhez képest minimális a költségvetésünk, így csak az Erdélyből érkezőknek tudjuk a szállását, étkezését és utazását finanszírozni. A viszonylag olcsó és jó színvonalú, belvárosi szállások közül az alábbiakat tudom ajánlani:
http://www.mester8.hu/page.php?4
http://szallas.hu/zsuzsanna-vendeghaz-debrecen
http://peterfiapanzio.hu/hu/bemutatkozunk_hu/bemutatkozunk.htm
A Civilek Erdélyért Határok Nélkül facebook csoportban és a http://www.ejke.hu/civilek-erdelyert.html oldalon is találnak információkat a rendezvénnyel kapcsolatban.”
A rendezvény részletes programját csatoljuk.
Kérünk mindenkit mielőbb jelezze részvételi szándékát a következő e-mail címen:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. .
A rendezvény részletes programját csatoljuk.

A közös honlap (erdély.org.hu) fejlesztése során újabb előrelépést jelentene egy összesített és naprakészen feltöltött programajánló működtetése. Harmat Balázs vállalta, hogy utánanéz a szükséges feltételeknek és márciusban javaslatot tesz a megvalósításra. Továbbra is kérjük a még nem jelentkezett szervezeteket küldjék el az oldalon szerepeltetett adatokat, hogy teljesebbé tudjuk tenni a résztvevők névsora.

A KÖVETKEZŐ TALÁLKOZÓRA FEBRUÁR 23-ÁN 12 ÓRAKOR KERÜL SOR DEBRECENBEN
A „CIVILEK ERDÉLYÉRT HATÁROK NÉLKÜL” RENDEZVÉNY KERETÉBEN
Helyszín: BELVÁROSI KÖZÖSSÉGI HÁZ (4024 Debrecen, Kossuth u. 1.)

Várjuk írásban is a véleményeket, javaslatokat!